Thrillery i kryminały na jesienne wieczory – nasze propozycje

Jesień jest porą roku, która zdecydowanie sprzyja czytelnictwu. W jej czasie ludzie najchętniej sięgają po wciągające kryminały, thrillery i wszelkiego rodzaju książki trzymające w napięciu, tworzące wokół siebie specyficzną atmosferę i nastrój bardzo kojarzony z zimnymi wieczorami i siedzeniem pod kocem, często w akompaniamencie deszczu. W tym krótkim wpisie podpowiemy książki, po które zdecydowanie warto sięgnąć w tym właśnie okresie. Polska “Śreżoga” autorstwa Katarzyny Puzyńskiej czy zagraniczne “I że Cię nie opuszczę” to tylko wybrane utwory, na których się skupimy.

Co warto przeczytać tej jesieni?

Wielbiciele thrillerów i kryminałów, idealnych na jesienne wieczory, nie mają powodów do narzekania – opcji mają cały ogrom, a wśród nich znaleźć można zarówno utwory polskich autorów, jak i takie pochodzące od twórców spoza granic naszego kraju (oczywiście przetłumaczonych na nasz język). Do tych powieści, które cieszą się największą popularnością w tym roku, ale też są po prostu polecane przez nas należą:

  • Śreżoga” Katarzyny Puzyńskiej – dwunasty tom sagi o Lipowie; można go czytać samodzielnie, albo też wcześniej zapoznać się z każdym z poprzednich tomów, by zapewnić sobie jeszcze więcej rozrywki. Całość opisuje losy Radosława Trawińskiego – sierżanta sztabowego, który odkrywa, że śmierć jego partnerki nie była samobójstwem, ani też jedynym tego typu przypadkiem w okolicy. Jak się jednak okaże, w jego przypadku to nie koniec zaskoczeń i tajemnic…
  • “Dolina” Bernarda Miniera – bardzo wciągający kryminał, który przenosi nas do odciętej od świata doliny w Pirenejach, gdzie będziemy mogli zapoznać się ze śledztwem Martina Servaza, ściśle związanym z działającym w okolicy opactwem;
  • “I że cię nie opuszczę” Michelle Richmond – ciekawa, ale też przepełniona mrokiem opowieść z gatunku thrillera psychologicznego o Pakcie – z pozoru zwykłym klubie dla małżeństw, w rzeczywistości przyczyną wielu nieszczęść, bardzo często takich ze skutkami śmiertelnymi.

Podsumowanie

Jesienią najwięcej z nas ma dużo czasu na zagłębienie się w lekturze. Ta pora roku sprzyja zwłaszcza kryminałom i thrillerom, które – ze względu na nastrój, który tworzą – są wtedy najczęściej kupowane. Jeśli i my chcemy w nie zainwestować, upewnijmy się, że kupimy taki, który będzie odpowiadał naszym indywidualnym preferencjom tematycznym (obecnie popularne jest miksowanie gatunków, przez co spotkać możemy nie tylko klasyczne thrillery, ale i chociażby takie osadzone w świecie fantasy), ale też zapewni nam rozrywkę na długie godziny.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com